Téma týdne - Spokojený život

30. května 2016 v 18:18 | Sarah Mint |  Ostatní

Milé čtenářky,

Rozhodla jsem se opět napsat článek k Tématu týdne, konkrétně k tématu Spokojený život.
Toto téma je pro mne doslova jako dělané.
Mám totiž hlavu doslova přeplněnou otázkami; Co zapříčiňuje, že má někdo krásný a bohatý život, a někdo žije sám a na ulici, bez peněz a téměř bez života?
Odpověď je docela jednoduchá; jsme to my.

A abychom měli život úspěšný, potřebujeme hned několik velmi důležitých vlastností. Jednimi z nich jsou ambice, sebevědomí, sebeláska a nebo životní optimismus.
Ačkoli se to nezdá, jednou z nejdůležitějších vlastností vůbec je právě sebevědomí.

Příliš sebevědomého člověka vidí společnost na první pohled (a co je moc, to je moc). Stejně tak to ale platí u velmi málo sebevědomých osob, ze kterých každý vycítí jak málo jsou si jisti sami sebou.
Což je velmi špatně, protože z vlastních zkušeností dobře vím, že pokud se lidem něco stále dokola opakuje, nevědomě si to vštípí dovnitř hlavy a ačkoli nechtějí, tak s tím souhlasí.
A nikdo přeci nechce zůstat v paměti lidí jako "Ten, kdo se nemá rád".

Sebevědomí je základem jak spokojeného života, tak každého z životů. Není to něco, co se obratem noci změní k lepšímu, ale když na tom člověk delší dobu pracuje a své sebevědomí buduje výš, bude se mu žít mnohem snáz.
Začíná to jistotou při testech ve škole i pracovních konferencích, končí to úsměvem do tváře člověka, který kritizuje váš vzhled.

Všechno se vždycky dá nějak vyřešit, všechno vždycky nějak dopadne.
A vaši blízcí i přátelé jsou tu vždycky pro to, aby vám pomohli, tak se jim neuzavírejte a nenechávejte si své starosti a problémy pro sebe. Nevyřešené a zadusané problémy se totiž vždycky objeví a vyvstanou znovu, ať už to je za týden nebo za pět let.

Zdá se to neuvěřitelné, a přitom je recept na spokojený život tak blízko u nás.

Stačí jen chtít svůj život někam posunout, být si sama sebou jista, smát se v dešti a mít se ráda.

A až se vás někdo zeptá, jestli by jste na sobě chtěly něco změnit, odpovězte ne. Objímejte ty, co máte rády, usmějte se na toho, kdo vás nenávidí a přesvěčte se, že to zvládnete.

Zvládnete úplně všechno, ať už to bude cokoli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tento blog?

Ano.
Ne.

Komentáře

1 Clar Clar | 23. července 2016 v 17:53 | Reagovat

Tenhle článek mi pomohl a to tě ani neznám. Dostala jsem se kvůli tomu z pěkný bryndy, a mé děkuju patří jenom tobě, Sarah.

2 Sarah Mint Sarah Mint | 26. července 2016 v 17:50 | Reagovat

[1]: Děkuji moc za potěšující a lichotivý komentář! Jsem moc ráda a velmi mne těší že jsem ti mohla s něčím pomoci. A to já děkuji tobě že jsi můj článek přečetla až do konce :)
S.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama