Mé osudově naivní štěstí - Kapitola první

24. března 2016 v 14:08 | Sarah Mint |  Naivní příběhy ze života

Kapitola první

Seděla jsem. Malý, dřevěný stoleček bez ubrusu, s hořící svíčkou a listem s nabídkou, úporně snášel nápor mého nervózního houpání nohou. Zaujatě jsem si prohlížela kolemjdoucí, lidi s nervózním, otráveným nebo uspěchaným výrazem ve tváři. Prosklená kavárna na náměstí plném spěchu působila jako milá oáza klidu, nebo snad místo, kde si člověk konečně na moment oddychne od své každodennosti. To byl právě ten důvod, proč jsem byla na svou mámu hrdá.

Když bylo Joanne Spencerové dvacet let, na jejím psacím stole se poprvé objevil designový návrh, hýčkaný její pracovitostí a smyslem pro design pokojů. Měl zobrazovat důkladnou kresbu jejího vysněného budoucího pracoviště; malá, navštěvovaná kavárna na rohu, plná domácích zákusků, oblíbená pro svou jednoduchost a krásu, s prosklenými stěnami a roztomilými doplňky. Vždy provoněná vůní čajů a čerstvě dopečených sušenek. Postupem času svůj plán tak rozpracovala, že dokonale věděla, z jakého dřeva budou stoly a židle, kde bude vitrína se zákusky a kde bude vitrína na luxusní čaje a čajové servisy. Zbývaly jí jen dvě věci k dokončení jejího dokonalého plánu; místo a peníze.

Zametala jsem. Máma už dala všechny židle na stoly, které pečlivě utřela.
"Poslouchej," ozvalo se z kuchyně. Máma prošla okolo pultu a zaujatě si četla nějaký leták.
"Zase mají slevy v kulinářském obchodě?" Zavtipkovala jsem a smetla prach ke dveřím. Máma mě na moment štípla pohledem, potom si ale odkašlala a s úsměvem mi podala letáček.
"Byl ve schránce," dodala. "Soutěž nakladatelství Taylor's? Mami." Obratem jsem leták hodila ke hromádce se smetím a prachem z podlahy.
"Já to nemůžu vyhrát - vždyť mi to nejde!" Máma se na mě naštvaně podívala, vzala leták ze země a hodila ho do odpadkového koše. Dala si záležet, aby mne pořádně a uraženě zpražila pohledem.
"Otři i čajové servisy," odsekla, když šla do kuchyně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám tento blog?

Ano.
Ne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama